Do drużyny Garmin Polska na Wings for Life World Run dołączyli nurkowie i kadra z Fundacji Mniejszy Błękit im. Asi Kułakowskiej.

„Od kilku lat na nasze wyprawy nurkowe jeździ Paulina, zawodowo związana z Garminem. Zabiera na nie komputery Garmina do testowania przez nurków naszej Fundacji i to ona zaprosiła nas do drużyny – zaproponowała, żebyśmy razem pobiegli. A ponieważ nasi nurkowie z niepełnosprawnościami wyzwań się nie boją, przyjęliśmy zaproszenie i już nie możemy doczekać się startu” – mówi Anna Rocka, prezeska Fundacji Mniejszy Błękit wspierającej nurkowanie osób z niepełnosprawnościami.

W Wings for Life World Run w barwach Fundacji wystartuje między innymi mieszkająca w Poznaniu Ania Rutz (na zdjęciu na górze, pierwsza od prawej). „W stolicy Wielkopolski Światowy Bieg jest znany i ceniony. Część moich znajomych uczestniczy w nim praktycznie od początku – jedni na wózkach, inni z kijkami nordic walking, jeszcze inni po prostu biegnąc. Ten dzień jest świętem radości, naprawdę czuć wtedy w mieście ten pozytywny klimat kibicowania” – mówi na temat odbioru przez mieszkańców miasta, Biegu Flagowego w Poznaniu, którego 10. edycja odbędzie się 7 maja 2023. Ania, jak sama mówi, na świat przyszła bez lewej ręki i z ciut krótszymi nogami w niestandardowym kształcie. Na co dzień pracuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, gdzie zabiega o dostępność uczelni dla osób z niepełnosprawnościami. W jej środowisku nie tylko ona włączą się w zbieranie środków na badania nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego. „Robi to nawet część osób z mojej jednostki – uczestniczą aktywnie lub kibicują. Także nasi studenci są często wolontariuszami Wings for Life World Run i wiem, że przynajmniej jednego z naszych aktywnych działaczy Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych „Ad Astra” spotkam 7 maja w roli lidera grupy wolontariuszy”…

całość artykułu do przeczytania -> tutaj.