Tym razem zapraszamy Was na wyspę Brać.
Od południowej granicy Polski to już tylko ok. 1050 km. Po przypłynięciu promem wyspa Brać wita nas słońcem, pachnącym rozmarynem...

… i lawendą, czystym powietrzem, błękitnym niebem i palmami. Kryształowo czyste wody Adriatyku, malownicze wyspy chorwackiego regionu Dalmacji, życzliwi i weseli ludzie oraz fajne miejsca nurkowe sprawią, że będziecie chcieli tu nurkować częściej.

W ciągu zaledwie 5 dni nurkowych, w trakcie tygodniowego wyjazdu wakacyjnego można zrealizować kurs nurkowania od podstaw lub zrobić dokończenie kursu, rozszerzyć swoje uprawnienia nurkowe, albo po prostu zanurkować dla przyjemności. Wyspa to wymarzone miejsce na rodzinny wyjazd, plażowanie, a także aktywny wypoczynek i spędzenie czasu z przyjaciółmi.

ZAPRASZAMY:

 • Nurków rekreacyjnych 
 • Nurków Adaptive
 • Osoby (jeszcze!) nienurkujące  

W trakcie wyjazdu możliwość zrealizowania: nurkowań rekreacyjnych, szkoleniowych, intro, pełnego kursu OWD, dokończenia kursu OWD, AOWD.

TERMIN:  24-31 sierpnia 2024. 

LICZBA MIEJSC: Ze względu na szczyt sezonu turystycznego: Ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE I ZGŁOSZENIA: biuro@nauticatravel.pl

CENA WYJAZDU

Nurkowanie:

 • Pakiet 10 nurkowań (butle z powietrzem, pasy balastowe, opieka przewodnika, transfery): 325 €
 • Nurkowanie z brzegu : 25 €, Nurkowanie nocne: 35 €
 • Kurs OWD, dokończenie kursu OWD i AOWD na zapytanie

Zakwaterowanie:

 • Hotel przystosowany z wyżywieniem BB/HB: od 845 € / osoba / tydzień 
 • Pavilony z wyżywieniem BB/HB : od 635 € / osoba / tydzień 
 • Apartamenty bez wyżywienia  od 245 € /osoba/tydzień

Powyższe ceny zawierają również:

 • Składkę na obowiązkowy Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy.
 • Ubezpieczenie podróżne KL, NNW oraz nurkowe.
 • Opiekę rezydenta na miejscu.
 • Gwarancję ubezpieczeniową organizatora turystyki.
 • Opiekę organizatora wyjazdu z ramienia Nautica Travel. 
 • Ubezpieczenie nurkowe
 • Dofinansowanie od Fundacji Mniejszy Błękit oraz wsparcie kadry podczas nurkowań

Cena nie zawiera:

 • Wypożyczenia sprzętu nurkowego (nie dotyczy kursu OWD).
 • Wyżywienia (wszystkie apartamenty wyposażone są       w aneksy kuchenne). 
 • Transportu.
 • Biletów promowych

MIEJSCA NURKOWE

Amfory

Początek nurkowania 6-7 m. głębokości. Do głębokości 12 m występują licznie pokruszone skorupy starych amfor. 3 równolegle kaskadowo ustawione ścianki zaczynające się na 12m i schodzące do głębokości 19m. Następnie ściana zmieniająca kierunek na płn-płd,rozpoczynająca się na głęb.14 m i opadająca do głęb.28m. W licznie występujących zgłębieniach możemy wypatrzeć poza ośmiornicami i lobsterami, smokvice i kawale

Teśiśće

Głęboka i spokojna zatoka, po obu stronach zatoki niewielkie ścianki z licznymi kolorowymi rybkami i krabami. W sztucznie naniesionych konstrukcjach można zaobserwować dziko rosnące ostrygi.    Po środku wyjścia z zatoki na głęb.17m duże kamienie. Środek zatoki piaszczysty z licznie występującymi małżami (przegrzebki).

Stomorska –wrak „Ribolovac”

600 m od wejścia do portu Stomorska leży 37 metrowy wrak drewnianego kutra rybackiego – Rybolovać. Wrak leży lewą burtą równolegle  do linii brzegowej, dziób wyznacza kierunek północny. Top dźwigara sieciowego głęb. 11 m. międzypokład 15 m. stępka 21m. bardzo atrakcyjny wrak        ze względu na niewielką głębokość, bez możliwości penetracji wewnątrz. Pozostawione sieci             i kompletne wyposażenie chłodni oraz maszynowni.

Ze względu na niewielką głębokość położenia szybkiemu zniszczeniu ulega delikatne drewniane poszycie wraku.

Czas zalegania pod wodą zrobił swoje – wrak zyskał wielu mieszkańców. Przestrzenie stworzone przez człowieka upodobały sobie morskie drapieżniki. Spotyka się tu mureny, skorpeny, a także przekraczające 2 m. długości kongery. 

Travna

U wyjścia z zatoki kaskadowo ułożone ściany tworzące idealne miejsce dla osób o różnych umiejętnościach nurkowych. Na samym cyplu zatoki na głęb.11 m mała grota z licznymi kolorowymi gąbkami. W wewnętrznej części zatoki licznie występują ośmiornice.

Lućića

Przepiękna jaskinia z łatwym wejściem usytuowanym na gł 4,5m. Wejście dla jednocześnie kilku osób. Bezpośrednio pod wejściem prowadzi nas w głąb pionowa ściana. Po odpłynięciu              od ściany i zawiśnięciu na gł 14-17m widzimy fantastyczne refleksy światła słonecznego które wpada do jaskini. Nurkując do gł 22m nie jest niezbędne używanie latarek. Po kilku chwilach pobytu w jaskini wzrok nasz przyzwyczaja się do półmroku i doskonale widzimy całą przestrzeń jaskini. Jaskinia składa się z głównej komnaty w kształcie walca o średnicy ok. 40m , lewego           i prawego kanału odpowiednio głębokich 31 i 39m. 

Dla osób zaawansowanych

Straceńska (Campanella)

W odległości kilku metrów od linii brzegowej znajduję się podwodna skała, gdzie dookoła niej powstało  miejsce nurkowe dla wytrawnych nurków ze względu na głębokości i liczne życie podwodne.

Idealne miejsce dla zaawansowanych nurków.

 

Dla mniej zaawansowanych piękna ściana brzegowa wyspy z max. głęb. 22 m . W połowie długości ściany na głębokości 17 m dolne wejście do komina, wyjście na 12 m. Liczne życie. Bardzo ładne miejsce, ale trudno dostępne ze względu na kierunek wiejących wiatrów.

ZAKWATEROWANIE

Ośrodek Velaris jest położony na północnej stronie wyspy Brac, w miejscowości Supetar w zatoce Vela Luka. Otoczony roślinnością śródziemnomorską, licznymi oliwnymi     i sosnowymi drzewami. Kamyczkowa i piaszczysta plaża w ośrodku ma 200 metrów długości. Wszystkie te warunki sprawiają, że jest to idealne miejsce na letnie wakacje i dużą dawkę relaksu. Na terenie ośrodka jest Hotel Velaris oraz pawilony. Na terenie ośrodka znajdują się: welness, SPA, stoły do ping-ponga, plac zabaw dla dzieci, boisko do koszykówki i tenisa, siatkówka plażowa, sauna fińska i parowa, gabinet masażu, fitness, zespół animacji hotelowej, baza nurkowa, aqua-aerobik. Do dyspozycji gości hotelowych także bary i restauracje. W hotelu oraz pawilonach jest wyżywienie HB.

 

Apartamenty są to domy w których dostępne są 2,4,6 i 8 osobowe apartamenty, usytuowane  maksymalnie do 20 minut drogi od bazy nurkowej. Każdy z nich posiada sypialnię z pełni wyposażanym aneksem kuchennym, łazienkę, TV, taras lub balkon, pokój dzienny.

INFORMACJE DODATKOWE

Wyspa Brać jest postrzegana przez większość turystów jako najpiękniejsza wyspa Chorwacji – nazywana często Renesansową Perłą Chorwacji. Niezwykle bogata w bajkową faunę i florę, jest całkowicie odmienna od pozostałych wysp chorwackich, a widoki, które gwarantuje przysporzyć mogą o mocne bicie serca każdego, kto postanowi spędzić tu wakacje. Na wyspie Brać słońce świeci niemalże przez cały rok, dlatego też nawet zimą przybywa tu wielu turystów. Znajdziemy    tu przepiękne plaże jak Zlatni Rat, a także prawdziwy raj dla amatorów windsurfingu. Ciekawostką jest fakt, iż wydobywanego tutaj marmuru użyto do budowy Białego Domu w Waszyngtonie.

Aby wjechać na terytorium Chorwacji, wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty, lub paszport ważny jeszcze co najmniej 3 miesiące. Pobyt bezwizowy może trwać do 90 dni.

 • Temp. Powietrza sierpień: ok. 29, wody 23-25: – termoklina występuje na różnych głębokościach i woda może spaść nawet do 17st. Zalecane grube pianki z docieplaczami, rękawice, buty, kaptury. 
 • Waluta: od 2023 roku – EURO.
 • Prom na wyspę Brać odpływa ze Splitu. Cennik i godziny do pobrania tutaj

Hotel oraz Pavilony położone są na terenie ośrodka Velaris, do restauracji jak i do wszystkich atrakcji na terenie ośrodka  prowadzą  wybetonowane ścieżki . Kabina prysznicowa jest                bez brodzika, a pokoje przestronne. Dlatego  osoby poruszające się za pomocą wózka zachęcamy do zakwaterowanie w hotelu. Przyjeżdżajcie z osobą towarzyszącą, nurkującą lub nienurkującą. Podczas naszej nieobecności będzie mogła korzystać  z udogodnień ośrodka.

Zapewniamy asystę nurkową a jeśli wiesz, że będzie Ci potrzebne wsparcie w hotelu to zachęcamy do zabrania osoby wspierającej

Jeżeli potrzebujecie więcej informacji na temat dostępności – zapytajcie 

Organizator Wyjazdu: Nautica Travel Sp. z o.oo 

Numer koncesji: Z/9/2016. Gwarancja Ubezpieczeniowa: UNIQA

Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki zabezpieczającą Państwa interesy jako turysty.

Każda osoba, która z nami wyjeżdża zabezpieczona jest w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym i Pomocowym,   w tym również na wypadek niewypłacalności organizatora.

Zadbajcie o to, aby Wasz wyjazd był bezpieczny

Informacje szczegółowe i zgłoszenia:

rezerwacje@mniejszyblekit.pl

Numer konta: 

Santander Bank Zachodni WBK S.A.
PLN 61 1090 2053 0000 0001 3183 5405

EURO PL 77 1090 2053 0000 0001 3183 5602

Terminy płatności:

I – do 48h od potwierdzeniu udziału: 30% kwoty rezerwacji. 

II – 24 kwietnia: 30% kwoty rezerwacji 

III – 24 maja: dopełnienie płatności.

(istnieje możliwość wpłaty jednorazowo lub rozłożenia na inne raty – prosimy o taką informację przy zgłoszeniu)

Wyjazd organizowany zgodnie  z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych.