Po raz kolejny zapraszamy do Chorwacji

Nurkowanie w Chorwacji jest świetnym wyborem. Na miejsce można dojechać własnym samochodem. Przepiękne krajobrazy, doskonała widoczność pod wodą, restauracje ze smakowitymi śródziemnomorskimi daniami – to wszystko sprawia, że czujemy się tutaj jak w domu.

Tym razem zapraszamy Was na półwysep Istria do miejscowości Vrsar.

Baza nurkowa znajduje się na jednym z najlepszych kampingów turystycznych w Chorwacji, kampingu Valkanela.  Do naszej  dyspozycji jest  przestronny taras, z którego rozpościera się widok na morze oraz urocze wysepki.  Tutaj możecie szykować i montować swój sprzęt i przygotowywać się do nurkowania. Jest to też idealne miejsca gdzie, możecie się  zrelaksować, odpocząć i  wymienić doświadczeniami nurkowymi z przyjaciółmi, wypełnić logbook                        i zaplanować kolejne nurkowanie. W pobliżu znajduje się mini Beach Bar gdzie możecie napić się kawy, piwa… Chcemy abyście czuli się na wyjeździe jak najlepiej zarówno na powierzchni jak i pod wodą : )

W ciągu zaledwie 5 dni nurkowych, w trakcie tygodniowego wyjazdu wakacyjnego można zrealizować kurs nurkowania od podstaw lub zrobić dokończenie kursu, rozszerzyć swoje uprawnienia nurkowe, albo po prostu zanurkować dla przyjemności. Jest to wymarzone miejsce na rodzinny wyjazd, plażowanie, a także aktywny wypoczynek i spędzenie czasu z przyjaciółmi.

ZAPRASZAMY:

 • Nurków rekreacyjnych 
 • Nurków Adaptive
 • Osoby (jeszcze!) nienurkujące  

W trakcie wyjazdu możliwość zrealizowania: nurkowań rekreacyjnych, szkoleniowych, intro, pełnego kursu OWD, dokończenia kursu OWD, AOWD.

TERMIN:  17-24 sierpnia 2024. 

LICZBA MIEJSC: Ze względu na szczyt sezonu turystycznego: Ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE I ZGŁOSZENIA: rezerwacje@mniejszyblekit.pl

CENA WYJAZDU

Nurkowanie:

 • Pakiet 10 nurkowań (butle z powietrzem, pasy balastowe, opieka przewodnika, transfery): 345 €
 • Nurkowanie z brzegu : 25 €, Nurkowanie nocne: 35 €
 • Kurs OWD, dokończenie kursu OWD i AOWD na zapytanie

Zakwaterowanie:

 • Domki Campingowe 4 osobowe od: 625 €/ osoba / tydzień 
 • Domki Campingowe 6 osobowe od : 500 € / osoba / tydzień 
 • Pole namiotowe do 6 osób od 11 € /osoba/dzień
 • Apartamenty prywatne na terenie sąsiedniego miasteczka: na zapytanie

Powyższe ceny zawierają również:

 • Składkę na obowiązkowy Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy.
 • Ubezpieczenie podróżne KL, NNW oraz nurkowe.
 • Opiekę rezydenta na miejscu.
 • Gwarancję ubezpieczeniową organizatora turystyki.
 • Opiekę organizatora wyjazdu z ramienia Nautica Travel. 
 • Ubezpieczenie nurkowe
 • Dofinansowanie od Fundacji Mniejszy Błękit oraz wsparcie kadry podczas nurkowań

Cena nie zawiera:

 • Wypożyczenia sprzętu nurkowego (nie dotyczy kursu OWD).
 • Wyżywienia (wszystkie apartamenty wyposażone są w aneksy kuchenne). 
 • Transportu.

MIEJSCA NURKOWE

Jaskinie Banjole

Jaskinia Banjole to jedno z piękniejszych miejsc do nurkowania w Adriatyku. Jasne kolory gąbek    od żółtej poprzez czerwone i bladoniebieskie, różne odcienie alg, purpurowe ukwiały, brązowe korale, różnorodność ryb, to wszystko powoduje, że nurkowie najchętniej tutaj wracają. Banjole to wyspa, w środku której na głębokości 5 metrów znajduje się wejście do jaskini. Korytarzem pełnym barw dochodzi się do komory głównej, która przez otwór na szczycie oświetla słońce.      Na głębokości od 7 do 16 metrów na lewo od głównej jaskini znajdziemy jeszcze dwie małe jaskinie, w które bezpiecznie możemy zanurkować.

La Longa

La Longa to kolejne ciekawe miejsce nurkowe niedaleko naszej bazy nurkowej. Zielona wyspa wokół której mamy kaskadowe dno i podwodne tarasy. Miejsce ciekawe pod względem różnorodnego życia, kolorowej roślinności, wielu muszli. Znajdują się tutaj polanki, na których możemy spotkać koniki morskie. 

St. Ivan

Chyba jedno z piękniejszych miejsc do nurkowania na tym obszarze. Miejsce położone jest        przy uroczej wysepce o nazwie Święty Ivan, na której znajduje się zabytkowa romantyczna latarnia morska. Wyspa porośnięta jest bujną roślinnością, samo przebywanie przy tej wysepce daje radość. Pod wodą mamy duże głazy oraz podwodne tarasy, które są na różnych głębokościach. Wśród głazów zamieszkują przeróżne ryby, jak choćby skorpeny, możemy               tu spotkać homary oraz różnego gatunku kraby, langusty. Naprawdę piękne miejsce. 

Saline

To miejsce zachwyca zróżnicowanym podłożem, mamy tutaj niewielką porowatą ściankę bogatą      w różnorodną faunę i florę. Jest to też świetne miejsce do nurkowania nocą. Spotkać możemy kalmary, przeróżne ryby, homara, znajdują się tam też polanki na których mieszkają koniki morskie.

Koversada

Interesujące miejsce zarówno dla nurków początkujących jak i zaawansowanych. Mamy tutaj ściankę z małymi jaskiniami. Miejsce bogate jest w kolorowe gąbki, ukwiały, muszle. Spotkać możemy tutaj wielu podwodnych mieszkańców: skorpeny, ośmiornice, różnorodne kraby, homary, rozgwiazdy. Naprawdę świetne miejsce do nurkowania, niedaleko  bazy nurkowej.

Figarola

Ciekawe skalne tarasy i wielkie głazy pomiędzy dwoma wyspami Małą Figarolą i Wielką Figarolą. Kolejne miejsce, gdzie możemy spotkać różnorodne podwodne życie, od ławic małych ryb poprzez skorpeny, homary i kongery poukrywane w zakamarkach skał. Przy samym dnie mamy piaszczyste podłoże, gdzie często możemy spotkać kalmary i ośmiornice. Też jedno z piękniejszych miejsc do nurkowania. 

Mramori

Nurkowanie przy latarni morskiej usytuowanej niedaleko portu w Vrsarze. Bardzo dużo kamieni porośniętych kolorową roślinnością oprócz tego sporo życia podwodnego, ryb, krabów, kalmarów. Cechą charakterystyczną tego miejsca są rozsypane gliniane amfory z czasów starożytnych. W amforach przewożono wino, oliwę, miód. 

 

Dla zaawansowanych 

Wrak Baron Gautsch

Jeden z najbardziej popularnych wraków na morzu Adriatyckim, nazywany Titanikiem Adriatyku. Austriacko-węgierski statek pasażerski został zatopiony w 1914 roku, kiedy w drodze z Kotor do Triestu wpadł na podwodną minę. W czasie ostatniego rejsu przewoził rodziny wojskowych notabli i urzędników państwowych oraz innych uchodźców z Boki Kotorskiej i Dubrownika. W jednej chwili zatonęło około 150 osób. Dzisiaj wrak statku leży na głębokości 40m. Szkielet statku jest bardzo dobrze zachowany i możliwe jest wejście do statku, ale tylko dla nurków którzy mają odpowiednie doświadczenie. Ponieważ na dnie znajduje się osad, który łatwo wzburzyć i bardzo ograniczyć widoczność. Górny pokład zaczyna się na wysokości 28m a dolny znajduje się na 36m. Wrak porośnięty jest licznymi algami, czerwonymi i pomarańczowymi mszywiołami, gąbkami o różnych kolorach. Wewnątrz statku żyją ławice ryb, congery i homary. Wrak Baron Gautsch wpisany jest na listę dóbr Ministerstwa Kultury, nurkowanie i zwiedzanie możliwe jest tylko z centrami nurkowymi, które mają specjalne do tego pozwolenie.

ZAKWATEROWANIE

Camping Valkanela położony jest w pięknej zatoce z widokiem na Vrsar i okoliczne wyspy. Tutaj znajdziesz wyjątkową ofertę udogodnień i rozrywek na udane rodzinne wakacje. Wybierz zakwaterowanie na dobrze położonych, przestronnych stanowiskach kempingowych lub w wygodnych przyczepach kempingowych ze wspólnym basenem lub prywatną wanną z hydromasażem na tarasie. Na campingu znajdują się atrakcyjne naturalne plaże, kompleks basenów oraz restauracje i bary.

Pole namiotowe na terenie Campingu – można postawić namioty oraz campery, na jednej parceli może spać do 6 osób

Apartamenty prywatne – jest możliwość zakwaterowania w apartamentach na terenie sąsiednich miejscowości, jeżeli jesteście zainteresowani prosimy o kontakt.

Vrsar to leżące w zachodniej części półwyspu Istrii chorwackie miasto, które nie przypomina niczym dużej, miejskiej metropolii. Według danych z 2011 roku zamieszkiwało je nieco ponad 1750 mieszkańców. Jednak z uwagi na urokliwe zabudowania, piękne widoki i bliskie położenie względem morza, miasteczko zyskało dużą popularność turystyczną i jest bardzo chętnie odwiedzane. Vrsar pełni również bardzo ważną funkcję portu zachodniej Istrii, która obecnie stanowi miejsce cumowania statków czy łodzi. W przeszłości jednak pełniła ważną rolę tranzytową dla transportowanych dóbr. Vrsar podzielony jest na dwie części. Na wzgórzu znajduje się zabytkowa starówka, u jego stóp natomiast znajdziemy współczesne zabudowania i marinę.

Aby wjechać na terytorium Chorwacji, wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty, lub paszport ważny jeszcze co najmniej 3 miesiące. Pobyt bezwizowy może trwać do 90 dni.

 • Temp. Powietrza sierpień: ok. 29, wody ok 22-24: – termoklina występuje na różnych głębokościach i woda może spaść nawet do 17st. Zalecane grube pianki z docieplaczami, rękawice, buty, kaptury. 
 • Waluta: od 2023 roku – EURO.

Baza oraz domki campingowe i pole namiotowe są na terenie Campingu Valkanela, teren jest płaski a ścieżki wybetonowane, do bazy jak i do restauracji jest łatwy dostęp. Sanitariaty są bardzo dobrze wyposażone w przystosowane kabiny, gdzie znajduję się toaleta z uchwytami, prysznic typu walki in wraz z krzesłem.  Wejście do domków campingowych jest po paru schodach, ale będziemy mieli rampę i szyny, co ułatwi dostęp do domku. Toaleta w domku jest mała, wózek może się        nie zmieścić. Przy bazie jest slip do wody co ułatwi wejście.

Zapewniamy asystę nurkową a jeśli wiesz, że będzie Ci potrzebne wsparcie na campingu                to zachęcamy do zabrania osoby wspierającej

Jeżeli potrzebujecie więcej informacji na temat dostępności – zapytajcie 

INFORMACJE DODATKOWE

Organizator Wyjazdu: Nautica Travel Sp. z o.oo 

Numer koncesji: Z/9/2016. Gwarancja Ubezpieczeniowa: UNIQA

Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki zabezpieczającą Państwa interesy jako turysty.

Każda osoba, która z nami wyjeżdża zabezpieczona jest w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym i Pomocowym,   w tym również na wypadek niewypłacalności organizatora.

Zadbajcie o to, aby Wasz wyjazd był bezpieczny.

biuro@nauticatravel.pl

Numer konta: 

Santander Bank Zachodni WBK S.A.
PLN 61 1090 2053 0000 0001 3183 5405

EURO PL 77 1090 2053 0000 0001 3183 5602

Terminy płatności:

I – do 48h od potwierdzeniu udziału: 30% kwoty rezerwacji. 

II – 17 kwietnia : 30% kwoty rezerwacji 

III – 17 maj: dopełnienie płatności.

(istnieje możliwość wpłaty jednorazowo lub rozłożenia na inne raty – prosimy o taką informację przy zgłoszeniu)

Wyjazd organizowany zgodnie  z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych.