PALAU - 28.11 - 11.12.2025
Ekspedycja do Nurkowego Raju
Palau – suwerenne państwo wyspiarskie w zachodniej Mikronezji – to jedno z tych miejsc, które jawi się jak sen: dalekie, niedostępne, niemal legendarne wśród nurków. To destynacja, która nie tylko spełnia oczekiwania, ale znacznie je przewyższa – zarówno pod, jak i nad powierzchnią wody. Dla tych, którzy widzieli zdjęcia tropikalnych wysp i stad rekinów – mamy dobrą wiadomość: Palau to znacznie więcej niż widokówka z raju.
Wapienne wyspy otoczone przez koralowe ogrody, zielone lasy deszczowe i krystaliczne laguny to wizytówka Palau. Tutejszy krajobraz jest tak samo zachwycający na żywo, jak na zdjęciach. W wodach wokół wysp żyje ponad 385 gatunków koralowców, a podwodne formacje zachwycają naturalną architekturą: jaskinie, ściany, tunele i wraki tworzą fascynujący świat do odkrycia.
Mikronezję zdobyliśmy już w tym roku w styczniu, ale tak nam się spodobała, że idziemy o krok dalej i zdobywamy kolejne Państwa w tym rejonie 🙂
Nurkować będziemy z renomowaną bazą Fish’n’Fins, działającą od 1972 roku.
To 5-gwiazdkowa, profesjonalna baza z włoską restauracją, pyszną kawą i elastycznym podejściem do planowania dnia. Codzienne nurkowania odbywają się z wygodnych łodzi, a Nitrox 32% dostępny jest bez dodatkowych opłat.
Wyjazd przeznaczony jest dla nurków zaawansowanych (stopień min. AOWD, sugerowana liczba nurkowań min. 50).


Na tym wyjeździe czekają nas niezapomniane nurkowania w jednych z najlepszych lokalizacji na świecie:
- Blue Corner – podwodny odpowiednik Parku Serengeti. Zaczepieni na hakach rafowych będziemy podziwiać barakudy, rekiny, żółwie, graniki i manty sunące przed naszymi oczami w silnym prądzie.
- Siaes Tunnel – otwór na 25 metrach prowadzi do mrocznego tunelu, w którym spotkać można białopłetwe rekiny rafowe i płaszczki.
- Chandelier Cave – system pięciu komór, z czego cztery są zalane wodą. We wnętrzu zachwycają lśniące stalaktytyi stalagmity.
- Wraki z II wojny światowej – relikty historii skrywające się na dnie laguny.
- Makro życie – od koników morskich po ślimaki nagoskrzelne – dla fanów mikroskali również coś się znajdzie.
Ale nasza wyprawa to nie tylko podwodne przygody. Palau oferuje także niezwykłe atrakcje poza nurkowaniem:
- Kajakowe safari pośród setek wysepek i lasów namorzynowych.
- Snorkeling na wrakach z II Wojny Światowej spoczywających na płytkiej wodzie.
- Obserwacja ptaków i dzikiej przyrody.
- Lądowa przygoda po wyspie Babeldaob, spacer przez tropikalne lasy, wioski pełne tradycji i miejsca o duchowym znaczeniu dla mieszkańców Palau.
PROGRAM:
Wylot (28, 29 lub 30 listopada)
Zbiórka na lotnisku w Warszawie (2,5h przed wylotem),poranny lot przez miasto europejskie do Tajpej.
Oferujemy 3 warianty podróży, wybór należy do Was:
– 2 dni – zwiedzania, idealna opcja, aby odkryć Tajpej na spokojnie – noclegi, zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz wycieczka do Parku Geologicznego Yehliu i Yangminshan National Park.
– 1 dzień – szybkie zwiedzanie Tajpei, krótki odpoczynek przed lotem na Palau.
– bez zwiedzania – najszybsza opcja – tylko przesiadka, bez opuszczania lotniska.
Przylot na Palau – 01.12.2025 poniedziałek
Poranny wylot z Tajpej na Palau, zakwaterowanie w hotelu i aklimatyzacja. Możliwość wspólnego wyjścia na kolację.
Nurkowania 02-03.12.2025 wtorek/środa
Śniadanie. 3 nurkowania. Możliwość wspólnego wyjścia na kolację.
Wycieczka kajakowa 04.12.2025 czwartek
Po śniadaniu wypłynięcie na kajakową wycieczkę, jest to połączenie relaksu, odkrywania podwodnego świata i historii. To idealna okazja, by oderwać się od codzienności i zanurzyć w naturalnym pięknie Palau. Wieczorem lokalna kolacja.
Nurkowania 05-07.12.2025 piątek-niedziela
Śniadanie. 3 nurkowania. Możliwość wspólnego wyjścia na kolację.
Relaks 08-09.12.2025 poniedziałek/wtorek
Czas na relaks lub możliwość realizacji opcjonalnych nurkowań lub opcjonalnych wycieczek (lot samolotem nad archipelagiem, wycieczka lądowa, wycieczka śladami II Wojny Światowej).
Wylot do Polski 10-11.12.2025 środa/czwartek
Po śniadaniu czas wolny, popołudniowy lot przez Tajpej i miasto europejskie do Polski. Lądujemy w Warszawie 11 grudnia 2025 o 10:35.
ZAKWATEROWANIE:
Cove RESORT Palau
- Cove Resort Palau to elegancki, butikowy ośrodek położony w samym sercu Koror – idealne miejsce dla tych, którzy szukają połączenia komfortu, relaksu i wygodnego miejsca do odkrywania uroków Palau.
- Na miejscu czeka na Ciebie odkryty basen otoczony zielenią, klimatyczny ogród, bar serwujący egzotyczne drinki i restauracja z daniami kuchni lokalnej i międzynarodowej. Do dyspozycji gości jest także całodobowa recepcja, usługa concierge, centrum biznesowe, bezpłatne WiFi oraz możliwość zakupu biletów na lokalne atrakcje.
- Pokoje są nowoczesne i przestronne, wyposażone w klimatyzację, telewizor z płaskim ekranem i kanałami satelitarnymi, lodówkę, czajnik, biurko oraz prywatną łazienkę z prysznicem i suszarką do włosów.
- Każdy dzień rozpoczyna się pysznym śniadaniem – do wyboru w formie bufetu lub à la carte.
- Cove Resort Palau to idealne miejsce, by wypocząć po dniu pełnym przygód – zarówno tych pod wodą, jak i na lądzie.
- Hotel nie posiada windy dlatego dla osób poruszających się za pomocą wózków zakwaterowanie możliwe tylko w pokoju typu Marina Poolside.
INFORMACJE DODATKOWE:
INFORMACJE DODATKOWE – Przeczytaj zanim się zgłosisz:
Dla osób dysponujących większą ilością wolnego czasu istnieje opcja wzbogacenia wyprawy o krótkie zwiedzanie Tajpej (1–2 dni) po drodze na Palau – idealny sposób na rozłożenie długiego lotu i poznanie jeszcze jednej kultury. Zainteresowanych prosimy o kontakt podczas rezerwacji.
Uwaga: W wielu miejscach pod wodą występują silne prądy – obowiązkowy jest hak rafowy oraz dobra kontrola pływalności. Wyjazd jest zdecydowanie rekomendowany dla nurków doświadczonych. Komputer nurkowy obowiązkowy.
Jeśli nie masz jeszcze odpowiedniego doświadczenia – polecamy przed wyjazdem ukończenie kursu AOWD oraz organizowane przez nas szkolenia z pływalności w Polsce lub Egipcie:
– Koparki od czerwca do września
– Deepspot – cały rok.
– Egipt: Safaga 12-19 października.
DLA OSÓB PODRÓŻUJĄCYCH SOLO
Jeśli zgłaszasz się na wyjazd bez współtowarzysza podróży, dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć dla Ciebie współlokatora tej samej płci. Jednak w przypadku braku takiej możliwości, może zaistnieć konieczność zakwaterowania w pokoju koedukacyjnym lub 3 osobowym w ostateczności – dopłaty do pokoju jednoosobowego.
Podpisując formularz zgłoszeniowy akceptujesz ten punkt oferty.
Dla podróżników z niepełnosprawnościami
Podczas tej wyprawy stworzymy historię – po raz pierwszy na Palau dotrze grupa nurków z niepełnosprawnościami, którzy będą eksplorować jeden z najpiękniejszych rejonów nurkowych świata.
Ta wyprawa to wyjątkowa przygoda i ogromny krok naprzód.
Zapraszamy serdecznie osoby z niepełnosprawnościami, które są samodzielne i dobrze nurkujące. Jeśli potrzebujecie wsparcia w hotelu lub przy codziennych czynnościach – prosimy o podróż z osobą towarzyszącą.
Lecimy w daleki, egzotyczny rejon świata, gdzie nie wszystko jest w pełni przystosowane. To nasza pierwsza taka wyprawa i jesteśmy gotowi mierzyć się z wyzwaniami – również tymi, których jeszcze nie przewidzieliśmy 😉
Jeśli potrzebujecie więcej informacji odnośnie dostępności prosimy o kontakt.
CENA:
CENA WYJAZDU:
- Diver adaptive 3700 USD
- Diver asystent 3300 USD
- Diver 3500 USD
- non Diver 2500 USD
- non Diver asystent 2300 USD
PRZELOT od 5300-5700 PLN w zależności do dnia rezerwacji, taryfy, miasta wylotu i ewentualnego stopover na odpoczynek / zwiedzanie w Tajpej (istnieje możliwość zakupu przelotu we własnym zakresie).
Dopłaty opcjonalne:
- dopłata do pokoju jednoosobowego – 1000 usd,
- ubezpieczenie kosztów rezygnacji: 3% ceny imprezy (gratis w przypadku wpłaty pełnej kwoty przy rezerwacji),
- ubezpieczenie CP (choroby przewlekły) na zapytanie,
- pokój: Marina Poolside (parter) 315 usd/ osoba,
- wypożyczenia sprzętu – cennik dostępny na zapytanie.
Wycieczki/nurkowania opcjonalne:
- nurkowanie nocne: 75 usd,
- 40 minutowy przelot widokowy nad Palau: 210 usd/osoba przy min.2 osobach, 300 usd dla 1 osoby,
- snorkeling (dzień na łodzi z grupą) 140 usd/osoba/dzień,
- wycieczka lądowa: Palau- Kultura i Przygoda na wyspie Babeldaob – 130 usd,
- WWII Island Tours – Śladami II Wojny Światowej na Palau – 130 usd ,
- dzień nurkowy: 210 usd – 2 nurkowania, 250 usd – 3 nurkowania,
- zwiedzanie Tajpej – osoby zainteresowane prosimy o informację przy rezerwacji.
Cena zawiera:
- Wszystkie transfery na Palau (lotnisko, hotel,wycieczki),
- 9 noclegów ze śniadaniami w pokoju 2/3 osobowym typu: Marina Rock Island Twin Room (2 piętro) lub Marina Blue Bay Twin Room
(3 piętro). - pakiet 15 nurkowań: 5 dniowy pakiet nurkowy po 3 nurkowania dziennie (butle z powietrzem lub nitroxem 32%, pasy balastowe, opieka lokalnej kadry),
- transfery hotel-baza nurkowa-łódź nurkowa-hotel,
- lunch i woda między nurkowaniami,
- wycieczkę kajakową,
- lokalną kolację z pokazem tańców i spotkanie z lokalną ludnością,
- składkę na obowiązkowy Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy,
- gwarancję Organizatora Turystyki,
- opiekę polskiego prowadzącego z Nautica Travel,
- wysokie ubezpieczenie podróżne KL, NNW oraz nurkowe (w tym covid),
- prezent od organizatorów,
Cena nie zawiera:
- niewymienionych posiłków,
- napiwków dla bazy nurkowej (100 usd) oraz drobnych (hotel, wycieczki – ok.25 usd)
- opłat parkowych (Pelelieu 60 usd/10 dni, Korror State Permit 50 usd/5 dni dotyczy wszystkich aktywności wodnych, nie tylko nurkowania),
- dopłaty paliwowej przy wypłynięciu na Peleieu 33 usd/dzień nurkowy (w planie 2-3 dni w zależności od warunków pogodowych,
Dojazd na lotnisko w Warszawie we własnym zakresie – nie jest uwzględniony w cenie i każdy uczestnik organizuje go samodzielnie.
- Organizator Wyjazdu: Nautica Travel Sp. z o.o
- Numer koncesji Organizatora Turystyki: Z/9/2016
- Gwarancja Ubezpieczeniowa: UNIQA
- Wyjazd organizowany zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych
- Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową Organizatora Turystyki zabezpieczającą Państwa interesy jako turysty
- Każda osoba, która z nami wyjeżdża zabezpieczona jest w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym i Pomocowym, w tym również na wypadek niewypłacalności organizatora
- Zadbajcie o to, aby Wasz wyjazd był bezpieczny
Informacje szczegółowe:
rezerwacje@mniejszyblekit.pl
Numer konta:
Santander Bank Polska
PLN 61 1090 2053 0000 0001 3183 5405
USD PL 55 1090 2053 0000 0001 3183 5610
EUR PL 77 1090 2053 0000 0001 3183 5602