Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Lutowe Warsztaty Kadrowe
Spotkaliśmy się w sporym gronie ludzi mocno zaangażowanych w Mniejszy Błękit.
Spotkania, rozmowy, plany na 2024 rok. Dużo się działo – emocji było jeszcze więcej!
Tym razem przygotowaliśmy się także do ćwiczeń praktycznych. Niektórzy mogli sobie przypomnieć na czym polega nurkowanie z Nurkami z niepełnosprawnościami, inni po raz pierwszy mogli sprawdzić podczas symulacji i pod czujnym okiem bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek – jak takie nurkowanie wygląda.
Zaprosiliśmy wspaniałych prelegentów i prelegentki. Mogliśmy się dowiedzieć o urazach kręgosłupa od specjalisty – Fizjoterapeuty Tomka Jaroszewskiego.
Nowe rozwiązania techniczne, jak uprząż ułatwiająca wydobycie z wody, opracowaywana przez Sylwka Wymazałę.
Nie zabrakło także kobiecych głosów w dyskusji na temat szkoleń, wyjazdów, koleżeńskości i towarzyskości – Anna Rutz i Magda Werda, wspaniale zamknęły przepiękną kropką nad i nasze dyskusje i prelekcje.
Niedziela to już spotkania z naszymi Gośćmi na turystyczne nurkowania.
Poza spotkaniami ze starymi przyjaciółmi poznaliśmy także nowych entuzjastów nurkowania. A my mogliśmy zademonstrować naszą pasję do nurkowania i podzielić się wrażeniami zabierając ponad 10 osób na pierwsze nurkowanie.
W sumie udało się zamknąć dzień nurkowy liczbą 60 osobonurków.
Dziękujęmy za spotkanie i wspaniały czas – Do zobaczenia pod wodą!
Warsztaty finansowane były ze środków PFRON
Dofinansowano ze środków budżetu Państwa.
Dofinansowano ze środków PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnościami).
Nazwa zadania publicznego: Działamy Razem.
Kierunek pomocy: Poprawa jakości funkcjonowania otoczenia osób niepełnosprawnych.
Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów i warsztatów dla członków rodzin osób niepełnosprawnych, opiekunów, kadry i wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących procesu integracji osób niepełnosprawnych w najbliższym środowisku i społeczności lokalnej, zwiększania ich aktywności życiowej i zaradności osobistej oraz niezależności ekonomicznej, podnoszenia umiejętności pracy z osobami niepełnosprawnymi, w tym sprawowania nad nimi opieki i udzielania pomocy w procesie ich rehabilitacji.
Tytuł zadania publicznego: Razem Możemy Więcej.
Wartość finansowania: 91 770,50 PLN
Całkowita wartość zadania publicznego: 117 260,50 PLN
Opis zadania publicznego:
Podniesienie umiejętności pracy z osobami z niepełnosprawnościami Kadry i Wolontariuszy Fundacji bezpośrednio zaangażowanych w szkolenia nurkowe osób z niepełnosprawnościami. Przeszkolenie z pierwszej pomocy w celu podniesienia bezpieczeństwa zajęć, szkoleń i wyjazdów. Podniesienie umiejętności nurkowych (kursy wyższe) Kadry i Wolontariuszy Fundacji.