Szkolenie z Pierwszej Pomocy 16.03.2024

Szkolenie odbędzie się 16.03.2024 w godzinach 10:00 – 16:00. Zajmiemy sale wykładowe Deepspot w Mszczonowie.

Wszyscy chcielibyśmy, aby w razie problemów obok nas znalazła się osoba, która nie tylko chce nam udzielić pomocy, ale też jest w tym zakresie kompetentna. Pragniemy żyć w świecie, w którym zarówno my, jak i nasi bliscy otrzymamy adekwatną pomoc w razie wypadku – w świecie, w którym nawet przypadkowa, obca osoba sięgnie po telefon, by zadzwonić po pogotowie, rozpocznie akcję resuscytacyjną, założy opatrunek czy pomoże opatrzyć oparzenie. 

Zmienianie świata najlepiej jednak rozpocząć od siebie. 

Biegłość w udzielaniu pierwszej pomocy i wiedza, które zdobędziesz dzięki szkoleniu IDF First Aid Response, sprawi, że zyskasz odpowiednie kompetencje pozwalające na rozwiązanie wielu różnych problemów, nie obawiając się wkroczyć do akcji i udzielić pierwszej pomocy. Chcemy przy tym, żebyś zawsze potrafił dokonać właściwej oceny sytuacji, a więc do udzielania pomocy podchodził z rozwagą godną profesjonalisty. Dzięki ćwiczeniom praktycznym realizowanym w ramach kursu nauczysz się działać sprawnie, a zdobyta wiedza teoretyczna pozwoli Ci dobrać najlepsze metody postępowania. 

Abyśmy mogli Wam zapewnić na szkoleniu kawę, herbatę, soki, wodę, ciastka – poprosimy w wpłatę darowizny 50PLN na konto Fundacji.
(Numer konta: Santander Bank PL12109016650000000151830509)

Czas trwania szkolenia: 6h

  1. Wstęp – przygotowanie teoretyczne – rola ratownika w systemie – wiedza z dziedziny fizjologii potrzebnej do zrozumienia zagadnień poruszanych na szkoleniu – jakie są niezbędne przygotowania do udzielania pierwszej pomocy.
  2. Sekwencje działań ratowniczych
  3. Działania w przypadkach osób nieprzytomnych
  4. Działania w przypadkach zatrzymania krążenia
  5. Zadławienia
  6. Opatrywanie ran i tamowanie krwotoków
  7. Urazy: kręgosłupa, brzucha, miednicy, kończyn, klatki piersiowej
  8. Opatrywanie oparzeń
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Jeżeli nurkowałaś, nurkowałeś w Deepspot to wpisz proszę adres który widnieje już w systemie Deepspot po poprzednich nurkowaniach. Przyspieszy to procedurę rejestracji na miejscu.
Czy masz orzeczenie o niepełnosprawności?